Ferlife Sigara Bırakma ve Diyet Merkezi
   
PASİF İÇİCİLİK
ana sayfa
nasıl uygulanır ?
uygulamanın etkileri
uygulama öncesi
uygulama sonrası
sık sorulan iki soru
pasif içicilik
destek ve takip
bilgi bankası
maliyet
ücretsiz seminer

b

Sigara içen bir erkekle  evlenen bir kadının,
 kalp hastalığına yakalanma riski,
eşi sigara içmeyen bir kadına göre
% 91 daha fazladır

  Sigaranın Gözardı edilen Zararı : Pasif içicilik

Sigaranın zararları hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyoruz. Ancak sigaranın göz ardı edilen en önemli bir başka zararı pasif içiciliktir. Pasif içicilik, başka birinin sizin hastalanmanıza ve yaşlanmanıza etki edebildiği ender şekillerden biridir. Sigara içenler, kendilerini öldürdükleri gibi, aynı ortamda bulunan zavallı pasif içicilerin de ölümüne neden olmaktadırlar.

Yakalandığı akciğer hastalığı nedeniyle doktoru tarafından sigara içmeyi bırakması tavsiye edilen bir hanım aslında hayatı boyunca hiç sigara içmemişti, sigara içen eşiydi. Araştırmalara göre hassas bünyeli pasif içicilerin maruz olduğu tahribat, aktif içicilerden daha fazla olmaktadır.

Her yıl ; sigara içen 4000 eş ; içmeyen eşinin, sigara içen 4000 çalışan ; içmeyen mesai arkadaşının, sigara içen 1500 anne ve baba ; bebeklerinin (ani bebek ölümü) ölümünden sorumludur. Sigara içilen ortamda 1 saat kalmak, aktif olarak 4 adet sigara içmeğe eş değerdir.  İçilen her sigarada, dumanın 1/3’ünü içinize çekersiniz.

Bir tiryakiyle beraber yaşıyorsanız,

onu sigarayı bırakma adımlarını atması için teşvik edin.

Bu hem onun, hem de sizin sağlığınız için önemlidir.

 
 
 
 

Önemli Not : Uygulamalarda kullanılan cihaz ; T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından alerjiler, gıda intoleransları, sigara bırakma desteğinde kullanılabilecek "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır.

© ferlife.com