BİLGİ BANKASI
ana sayfa
nasıl uygulanır ?
uygulamanın etkileri
uygulama öncesi
uygulama sonrası
sık sorulan iki soru
pasif içicilik
destek ve takip
bilgi bankası
maliyet
ücretsiz seminer

b

Sigarayı bıraktıktan ne kadar zaman sonra vücudum toparlanır ?

20 dk sonra : Tansiyon ve nabız normale döner.

8 sa. sonra : Dokularda CO (egzoz gazı) düzeyi düşerken, oksijen başlar.

24 sa. sonra : CO atılır. Akciğerler temizlenmeye başlar.

36 sa. sonra : Kalp krizi riski düşmeye başlar.

48 sa. sonra :  Vücuttaki nikotin tamamen atılır.

56 sa. sonra : Tat ve koku alma duyuları daha iyi çalışır.

72 sa. sonra : Cilt kendini yenilemeye başlar

1 yıl sonra : Kalp krizi geçirme riski, yarıya iner.

5 yıl sonra : Akciğer kanseri olma riski, günde bir paket sigara içen birinin karşı karşıya olduğu riskin yarısına iner.

10 yıl sonra : Akciğer kanserine yakalanma riski, hiç içmeyenlerin seviyesine iner.

15 yıl sonra : Felç ve kalp krizi geçirme riski, hiç içmeyenlerin seviyesine iner.

Dünya'da ne zamandır uygulanıyor ?
Biyorezonans, çeşitli hastalıkların tedavisinde 30 yıldır kullanılmaktadır. Sigara bırakma  desteği olarak biyorezonans uygulaması dünyada 5 yıl kadar önce başlamıştır.

Yan etki olasılığı var mıdır ?
Mora uygulamanın herhangi bir yan etki rapor edilmemiştir. Vücutta kötü bir şeylere yol açabilecek herhangi bir etki yaratılamaz. Çünkü zararlı olabilecek herhangi bir uygulama, vücutla rezonansa girmemekte yani vücut uygulamayı kabul etmemektedir. Sonuç olarak sistemin kötü çalışmasına yol açacak zararlı biyorezonans etki yaratılamaz. Başka bir deyişle sadece sistemin daha iyi çalışmasını sağlayacak uygulamalar başarılabilir. Bazı durumlarda, nikotinden arınma döneminde, özellikle önerilere uyulmaması durumunda  halsizlik, bitkinlik, uyuşukluk, baş ağrısı, bulantı, terleme gibi şikayetler yaşanabilir.

Hedefiniz nedir ?
Sigara bırakma sürecinde, kişilerin karşılaşabileceği talihsiz olaylar, psikolojik stresler vs. zaman içinde sigaraya karşı eğilime yol açabilir. Bu nedenle kişilerin 3 ay boyunca ücretsiz destek seans hakkı bulunmaktadır.

Niçin 6 ay ?
Bilimsel çalışmalarda sigarayı bırakan kişilerin,  6 ay sonunda sigara içmeme durumlarının, iki yıl sonunda ki içmeme durumlarıyla hemen hemen aynı olduğunu göstermektedir. Bu nedenle ilk 6 aylık takip üzerinde ısrarla duruyoruz.  Özellikle ilk 6 ay içinde sigara içme fikrine yaklaştığınızı hissettiğinizde ya da birkaç tane olsun içmeniz halinde hemen bizi aramanızı, telefonda ya da yüz yüze bir görüşme yapmanızı öneririz. Bu görüşme sıkıntılı dönemi atlatmanız için yeterli olabilir ya da size tekrar bir seans önerebiliriz.

Neden bazı insanlar sigarayı bırakmak istemezler ?
Sigara içenlerin % 90’ı, 20 yaşından önce nikotine bağımlı hale gelir. Nikotin bu kişilerin hayatta tattıkları belki de ilk gerçek hazdır. Erken yaşlarda alınan bu haz, bilinçaltının en derinlerine işler ve yıllar içinde kişinin olumlu ya da olumsuz bütün duygu ve davranışlarını denetim altına alır. Sevinçler, üzüntüler, heyecanlar, stresler sigara içmek için birer vesile haline gelir. Bu nedenle içiciler nikotinin kolayca ulaşılabilen hazzından yoksun kalmakta isteksizdirler. Nikotin de haz veren bir madde olduğu için, nikotinin hazzına alışan insanlar hastalanmak pahasına, hatta ölmek pahasına ne yazık ki sigara içmeyi sürdürürler.

Fiziksel yada psikolojik bağımlılık nedir ?
Örnek : Acıktığınız zaman vücudunuz buna fiziksel olarak tepki verir yani bir şeyler yemeye fiziksel olarak istek ve ihtiyaç duyarsınız ve karnınızı doyurana kadar açlığı hissedersiniz. Öte yandan, aç olmadığınız halde canınız çikolatalı pasta çekebilir. Bu, psikolojik istektir ve aslında birkaç dakika sonra geçer. Bu birkaç dakika içinde su içmek, pencereyi açıp derin nefes almak ya da oturduğunuz yerden başınızı olabildiğince yukarı kaldırarak üst üste derin nefes almak, hatta daha dik oturmak bile işe yarayacaktır.
Nikotine olan fiziksel bağımlılık 15 gün içinde minimuma düşerken, psikolojik bağımlılığın ne kadar süreceği kişiden kişiye değişir, ama genel olarak 3 ay süreceğini söyleyebiliriz. 3 aydan sonra sigara isteği sadece bir düşünceden ibaret olur. Sigara bırakma isteğinin, sigaraya olan psikolojik bağımlılığın ortadan kaldırılmasında önemli bir motivasyon görevi üstlendiğini unutulmamalıdır.

ÇİP sudan etkilenir mi ?
Çip sudan etkilenmez. Üzerinizdeyken banyo yapabilir ya da denize girebilirsiniz. Çipinizi cildinize yapıştırmak için kullanılan flaster kirlendiğinde değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Sigara bırakma garantisi veriyor musunuz ?
Bizim yardımımız sigara isteğini kişinin çok net biçimde hissedebileceği şekilde ve uzun vadeli olarak ortadan kaldırmak ya da azaltmak şeklindedir. Ancak yine de sigarayı bırakıp bırakmama kişinin seçimiyle ilgilidir. Gerektiğinde destek seansları vererek üzerimize düşeni yapmaya çalışsak da tecrübemiz garantinin sadece kişinin kendisinde olduğu yönündedir.

Başarı oranınız nedir ?
İstatistiklerimize göre uygulama kişilerin % 95'inde etkili olmakta, kişilerin % 17'sinde etkinliğin destek seansı ile sağlamlaştırılması gerekmektedir. Uygulamaların % 5'inde ise art arda yapılan seanslara rağmen bir değişim yaratılamamaktadır.

 

 

 

 

TÜTÜN ESRAR VE EROİNDEN  SEKİZ KAT DAHA FAZLA BAĞIMLILIK YAPAR

 
 
 

Önemli Not : Uygulamalarda kullanılan cihaz ; T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından alerjiler, gıda intoleransları, sigara bırakma desteğinde kullanılabilecek "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır.

© ferlife.com