Ferlife Sigara Bırakma ve Diyet Merkezi
   
Uygulama Hakkında
ana sayfa
iştah & besin bağımlılığı
uygulama hakkında
nasıl uygulanır ?
maliyet
 
 

b

Biyorezonansla Kilo Verme Programı (Normalleştirme Programı)

 Neyi Normalleştiriyoruz ?

 • Tüm sistemin dengelenmesine yönelik olan biyorezonans uygulaması abartılı yeme eğiliminin olduğu durumlarda çalışır.

 • Besin bağımlılığı olmayan bir kişiye yapılan uygulamanın etkisi olmaz. Biyorezonans uygulama, ancak besin bağımlılığı olan, normal sınırlar dışına çıkmış, dengenin bozulduğu kişilere etkilidir.

 • Uygulama tüm sistemin dengesini sağlar, bir tür hizalama yapar.

 • Kişiyi abartılı yeme eğiliminde olduğu besinleri, yiyemez hale getirmek de mümkün değildir. Normalin dışına taşmış düşkünlük halini normalleştirmek mümkündür.

 • Biyorezonans uygulaması ve kişiye özel hazırlanan sağlıklı beslenme programı ile kolay ve devam eden bir süreçte kilo vermek ve verilen kiloları korumak mümkün hale gelmektedir.

 • Kilo programında yapılan şey bünyenin kilo vermek için zorlanması değildir.

 • Normal hızda çalışan bir metabolizmayı, kilo vermek amacıyla normal sınırlar dışında hızlandırmak  biyorezonans uygulamasıyla mümkün değildir.

 • Ancak düşük hızda çalışan bir metabolizmanın normalleşmesi, biyorezonans uygulamasıyla mümkündür.

  • Bu noktada bir konuyu aydınlığa kavuşturmak istiyoruz. Kilo alımı beraberinde yavaşlamış metabolizmayı yani hipotroit denilen bir tür hormonal rahatsızlığı da düşündürür. Metabolizması yavaşlamış olan bir kişinin kolay kilo alması ve zor kilo vermesi beklenen bir sonuçtur. Ancak hızlı çalışan metabolizmanın tercih edilmesi de doğru değildir. Metabolizmanın hızlı çalışması da hipertroit denilen bir tür hormonal rahatsızlıktır. Metabolizma normal sınırlar içinde veya üst sınıra yakın bir hızda çalışmalıdır.

 • Sigara bırakma programı sigarayı tamamen sonlandırırken, bu programda abartılı şekilde bağımlısı olunan besin/besinlere dair normal isteğin kazanılması sağlanır. Bu nedenle sigara programı çok daha güçlüdür ve tek bir seans beklenen sonucu almak için yeterlidir. Oysa bu program daha farklı ve hafifletilmiş bir program olduğundan bir kür uygulanır. Her kür dört seanstan oluşur. Uygulamalar haftada bir ya da iki kere yapılan seanslar şeklinde oluyor. Bazı durumlarda ikinci kürün alınmasını öneriyoruz.

 • Uygulamalarda herhangi bir yan etki olasılığı yoktur.

 • Şimdiye kadar yapılmış çalışmalarda, hiçbir yan etki rapor edilmemiştir.

Uygulamaların Başarısı, Kişinin Yöntemle İlgili Şartlanmalarından Bağımsızdır

Yani Yönteme İnanıp İnanmamak Kişinin Kendi Seçimidir

Ancak... İnanmayan Kişilerde Dahi Uygulamalar Etkilerini Gösterir :)

Biyorezonansla  Kilo  Verme  Programı'nında  Amacımız

1) Abartılı karbohidratlı besinleri (tatlı ve/veya tuzlu)  yeme eğilimini normalleştirmek : Çikolata, şeker ve şekerlemeler, tatlı ve tuzlu karbonhidratlı besinlere (pilav, makarna, baklava, kadayıf, lokma, sütlaç, kazandibi, tavuk göğsü gibi her türlü unlu ve sütlü tatlılar, börek, çörek, açma, simit gibi hamur işleri, pasta ve diğer pastane ürünlerine) karşı düşkünlük halinde "Biyorezonansla Kilo Verme Programını” öneriyoruz. Bu program, sigara bırakmaya yönelik “Biyorezonansla Sigara Bırakma” uygulamasının bir benzerinin, problemli gıda grupları üzerinden yapılmasıdır.

2) Junk Food / Fast Food Bağımlılığını Düzeltmek : Junk Food kelimeleri, hem kalorisi yüksek, besleyiciliği az olan, hem de bağımlılık yapan yiyecekleri tanımlamaktadır. Abur cuburlar ; şekerlemeler, çikolatalar, cips ya da hamburger gibi fast food ürünleri için kullanılan tabirdir. Bağımlılık yaratan bu besinlere yönelik "Biyorezonansla Kilo Verme Programını” öneriyoruz.

3) Duygusal Dengeleme (Daha rahat ve daha sakin olmak) : Kilo  verme programlarında başarının kalıcı olmasında psikolojik uyum da çok önemlidir. "Biyorezonansla Kilo Verme Programı” ve beraberindeki “Color Biorezonans” uygulamaları ve "Bach Çiçekleri" kişinin duygusal durumu üzerinde belirgin bir sakinlik ve rahatlama hali yaratır.

4) Metabolizma sorunları ve yavaş metabolizmanın hızlandırılması : Biyorezonans uygulamaları kişinin enerji sistemini dengelemeye yöneliktir. Metabolizmada yavaşlamaya yol açabilen enerjetik problemleri ortadan kaldırmak için Color Biorezonans” uygulamamızın en yeni ve en etkili formudur.Tecrübelerimize göre dengesizliğin giderilmesinde en etkili sonuçlar “Color Biyorezonans uygulamaları ile elde edilmektedir. Color Biorezonans” uygulamalarında kişi herhangi bir renk görmez; ancak rengin homeopatik frekans bilgisi kullanılır. Buna ek olarak metabolizma üzerinde etkili olabilecek "Homeopatik Frekans" grupları da kullanılır.

Besin Bağımlılığında Biyorezonans Uygulamasının Etkisi

 • İrade savaşı yaşamadan problemli besin/besinlerin - çikolata, şeker ve şekerlemeler, tatlı ve tuzlu karbonhidratlı besinler (pilav, makarna, baklava, kadayıf, lokma, sütlaç, kazandibi, tavuk göğsü gibi her türlü unlu ve sütlü tatlılar, börek, çörek, açma, simit gibi hamur işleri, pasta ve diğer pastane ürünleri), hamburger, piza gibi fast-food ürünleri, cips ve diğer tüm aburcuburlar, süt, peynir, meyva suları, cola, kahve, vs - bağımlılıkları kolayca normal hale getirilir.

 • Uygulama sonrasında kişilerin abartılı yeme eğiliminde oldukları bu besin gruplarına karşı, yıllar içinde gelişen bağımlılıktan kurtulmaları sağlanır.

 • Metabolizma daha iyi hale getirilir.

 • İştah ve kilo kontrolünün kişinin elinde olması sağlanır.

 • Kişiler, kendilerini diyetteymiş gibi hissetmezler.

 • Zorlanmadan kolay bir şeklide kilo verilir.

Besin Bağımlılığında Biyorezonans Uygulamasının Etkisi

 • “Azı Karar, Çoğu Zarar” yaklaşımı aslında her türlü davranışımızı belirler. Uygulamanın en önemli etkisi, bu yaklaşımın yeme davranışlarımıza da yansımasını sağlamasıdır.
 • Bağımlısı olunan besin/besinlere karşı ; “yesem de olur yemesem de” ya da  “olsa da olur, olmasa da” ruh hali gelişir.
 • Her seans sadece 45-60 dakika sürer
 • Etki tek seans da bile çok belirgindir. Ancak en az 4 seansta beklenen sonuca ulaşılır.
 • Siz rahat bir koltukta otururken uygulanır
 • Seans sırasında herhangi kötü bir duygu ya da acı kesinlikle hissedilmez
 • Hissedilen şey, sadece rahatlama ve sakinlik halidir.

Biyorezonans uyugulamaları, NLP desteği, Dr. Diyetisyen ve sizin de iş birliğinizle,

daha sağlıklı ve daha mutlu bir ruh haliyle beslenme alışkanlıklarınızın düzenlenmesi sağlanır.

Böylece Kişilerde, Normal İstek ve Yeme Hali Sağlanır.

Randevu Aldıktan Sonra...

 • Uygulamadan birkaç gün önce en az 3 L/günde su içmeye çalışınız.
 • Uygulama sırasında vücudunuzun sıvı eksiği olmamalıdır. Çünkü vücuttaki temizlenme uygulama sırasında başlar ve vücudunuzun temizlenmesi için suya ihtiyacı vardır.

NOT : Hamileliğin ilk üç ayında ve kalp pili taşıyanlara önerilmez.

 
 
 
 
 

Önemli Not : Kullanılan cihaz, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir ; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolunde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlık dan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.

© ferlife.com