Ferlife Sigara Bırakma ve Diyet Merkezi
   
Besinleriniz İlacınız olsun, Hastalığınız Değil
ana sayfa
iştah & besin bağımlılığı
uygulama hakkında
nasıl uygulanır ?
maliyet
 
 

b

Günümüzde sağlıklı ve uzun yaşamı belirleyen en önemli faktör beslenmedir. Beslenme, vücudun kimyasını doğrudan etkileyen ve kişinin kontrolünde olan bir faktördür. Sağlıklı bir beslenme programında yapılan aslında vücudun kimyasını düzenlemektir. Fazla veya sakıncalı yenen her şey, alınan ilaçlar ve daha bir çok sebep bu kimyayı bozar. Vücudun kimyası bozulduğunda metabolizma da bozulur veya yavaşlar, obezite (şişmanlık), diyabet, kalp hastalıkları, hipertansiyon, bazı kanser türleri ve diğer hastalıkların zemini hazırlanır ve zaman içinde bu hastalıklarla yaşanmaya başlanır. Bu durumu, yaşlanmanın bir sonucu diyerek işin kolay yolunu seçme yerine, günümüz gençliğinde de benzer sorunların olduğunu hatırlatıp, kilo almayanları modellemenin daha olumlu bir yaklaşım olduğunu düşünüyoruz. 

Besinleriniz İlacınız olsun, Hastalığınız Değil

Tecrübelerimiz kadın, erkek, genç, yaşlı fark etmeden kişilerin kilo vermede her geçen yıl daha çok zorlandıkları yönündedir. Bu sonucun beslenme kaynaklı en önemli sebebi ise “kötü (saflaştırılmış) karbonhidratların tüketilmesidir”. Karbonhidratlı besinler günlük beslenmemizde çok önemli bir yer tutar. Ancak modern yaşam her geçen gün karbonhidratların fazlasıyla “RAFİNE VE SAF” olarak tüketilmesine neden oluyor. Kötü karbonhidratların bir ucunda beyaz un ve unlu besinler, diğer ucunda ise şeker ve şekerli besinler yer alır. Kötü karbonhidratlar tüm lif içeriği alınıp, doğal yapıları bozulduğundan kana çok hızlı geçip insülin dengesini altüst ederler. Bu besinler hormon dengesini bozarak vücudu yağlandırıyorlar. Bilinen şu ki ; “Şekerli ve unlu besinler, et, süt gibi diğer besin gruplarına karşı da bağımlılığı tetikliyor,  açlığı arttırıyor, duygusal dengeyi bozuyor ve vücudu yağlandırıyor. Bu durumun etkisi kontrol altına alınamayan iştah ve besin/besinlere bağımlılık olarak ortaya çıkıyor.”

Yıllar içinde sebepler sonuç, sonuçlar da sebep haline gelir. Başlangıçta tatlı veya hamur işlerinin yenmesi kilo alımına sebepken yıllar içinde alınan kilolar, tatlı veya hamur işlerinin yenmesine sebep olur. Bu kısır döngü kırılmadan yapılan kilo verme denemelerinin çoğu ya başarısızlıkla sonuçlanır ya da verilen kilolar tekrar geri alınır. Bu “Gordion düğümünü” kesmek artık elinizde.

Beslenme açısından açlık duygusu normal bir duygudur ve yemekten sonra yerini tokluk duygusuna bırakır. İştah ise riskli ve kontrol edilmesi gereken bir duygudur. Açlıktan farkı, tok olunsa dahi hissedilmesidir. Kontrol altında tutulamayan iştah aşırı, yemeye ve kilo alımına sebep olur. Şeker, çikolata, cola, kahve, hamur işleri, süt vs gibi besin gruplarına karşı abartılı düşkünlük ve yeme isteği yıllar içinde tokluk mekanizmanızı bozar ve yerini, kontrol altında tutmakta zorlanılan iştaha bırakır.

Yemek yerken ve yedikten sonra vücuttan salgılanan serotonin gibi bazı hormonlar kendimizi daha iyi ve mutlu hissetmemizi sağlar. Ancak zamanla bu iyi ruh halini, devamlı yemek yiyerek ya da abartılı beslenmeye devam ederek yakalamaya çalışmak, zamanla sağlıklı halden uzaklaşmamızı sağlar. Sadece yemekle mutlu olmaya başlarız.

Durumunuz yukarıda sözünü ettiğimiz seviyelerin hangisinde olursa olsun, çözüm Ferlife uygulamaları ile mümkün ve çok kolay ! Biyorezonans uygulamaları ile iştahınız sizin kontrolünüzde olacak. Zorlanmadan kendinizi iyi hissederek kolay ve kalıcı bir şeklide kilo vereceksiniz.

 
 
 
 

Önemli Not : Kullanılan cihaz, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir ; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolunde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlık dan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.

© ferlife.com