Ferlife Sigara Bırakma ve Diyet Merkezi
   
Neşenizi Kaybetmeden Kilo Verin
ana sayfa
iştah & besin bağımlılığı
uygulama hakkında
nasıl uygulanır ?
maliyet
 
 

b

BİYOREZONANS İLE İŞTAH KONTROLÜ VE KİLO VERME PROGRAMI

(KİŞİNİN KENDİNİ MUTLU HİSSEDEREK ZAYIFLADIĞI TEK YÖNTEMDİR...)

 • İŞTAH VE BESİN/BESİNLERE BAĞIMLILIK NORMAL HALE GELİR.

 • DUYGUSAL VE PSİKOLOJİK DURUM ENERJİ DENGELENDİĞİ İÇİN RAHATLAR.

 • VÜCUT AĞRILARI VARSA AZALIYOR : Kilo verme programında yapılan uygulamaların kas-iskelet sistemi kaynaklı ağrıları azaltacağını şimdiden söyleyebiliriz. COLOR (renk) uygulamasının etkisine inanamayacaksınız

 • UYKU KALİTESİ SAĞLANIR : Daha az uyuyup daha zinde kalkılır.

 • KİŞİ KENDİNİ DAHA ENERJİK HİSSEDER.

 • KAYBEDİLEN KİLONUN TAMAMI YAĞLARDAN GİDER VE GERİ GELMEZ : Kişi önceki kilo verme denemelerinde 5 kilo verdiğinde 1 beden incelirken şimdi, yine 5 kilo verdiğinde 2 beden incelir. Yani kaybedilen kilonun tamamı yağlardan gider. Verilen kilolar kalıcı olur.

 • DUYGUSAL DENGE SAĞLANIR : Kilo verme girişimlerinin başarısızlığa uğramasının ana sebebi duygusal iniş çıkışlardır. Biyorezonans ve COLOR (renk) uygulamalarının duygusal dünyanızda bir rahatlama yaptığını fark edeceksiniz. Vücudunuzdaki enerjinin dengelenmesi, etkisini ilk önce duygusal durumunuz üzerinde gösterir. Duygusal durum üzerindeki etkisi, COLOR (renk) uygulamalarının en güçlü yanlarından birisidir.

 • DİĞER GIDALAR : Bazı kişilerde “düşkün olma hali”nin ete, yoğurt-peynir gibi süt ürünlerine, bazı çerezlere tuza, colaya, kahve ya da çaya karşı da olabildiğini biliyoruz. Hangi besin gurubu olursa olsun, bağımlılık benzeri durumun giderilip, isteğin normalleşmesini sağlıyoruz.

İştah Kontrolü

Günlük yaşamda ihtiyaç duyulan kalori ve besin öğeleri alınamadığında ya da öğün zamanı geldiğinde, "açlık" hissedilir. Acıkmak son derece normal ve doğal bir duygudur. Yemek yedikten sonra yerini tokluğa bırakır. İştah ise yemek yerken alınan keyiftir. Tokluk duygusu hissedilene kadar geçen sürede yemeğin iştahla ve zevkle yenmesi son derece normal ve güzel bir duygudur.

Ancak "iştah" riskli ve kontrol altında tutulması gereken bir duygudur. Eğer "İştah Kontrolü" sağlanamazsa tokluk yaşansa bile yemeğe devam edilir. İşte sorun bu noktadan sonra yaşanmaya başlıyor. Açlık yemekten sonra yerini tokluğa bırakırken iştah, tokluk hissine rağmen yemeğe devam edilmesine sebep olur, adeta kişiyi adeta yemeğe zorlar. "Doydum ! Ama canım hala şunu da yemek istiyor" diyenlerin en büyük sıkıntısıdır.

Besin/Besinlere Bağımlılık

Besin bağımlılığı olan kişiler için tek kaşıklık tadımlık yeterli  olmaz, onlar neredeyse bir tencereyi yemek isterler, istedikleri tek bir dilim değil, pastanın tamamıdır ya da tek bir parça çikolata yerine koca bir paketi yemek isterler ya da sadece etli bir yemek yediklerinde kendilerini doymuş hissederler, arzu ettikleri besini yemediklerinde kendilerini mutsuz ve eksik hissederler. Bazı kişilerde durum daha farklıdır. Akıllarına geldiği anda o besini mutlaka yemeleri gerekir, yemediklerinde kendilerini mutsuz ve eksik hissederler. Bazıları durumun farkındadır, bağımlısı oldukları besini yemekten kaçınırlar, ancak yemeğe başladıklarında kontrolsüz ve abartılı olarak yerler. Besin bağımlılığı kilo sorunu olmayan zayıf kişilerde, diğer sağlık sorunlarına da sebep olur.

SONUÇ : NEŞENİZİ KAYBETMEDEN KİLO VEREBİLİRSİNİZ...

Yıllar içinde iştah kontrolünü yitirmiş veya yiyeceklere karşı bağımlılığı gelişen kişiler, kilo verme programlarını takip etmelerine rağmen çok zor kilo verirler veya verdikleri kiloyu koruyamazlar. Bu durum kontrol altına alınmazsa yıllar içinde kilo ve diğer sağlık sorunlarını yaratabilir.

Bu program ile "iştah" ve “besin/besinlere bağımlılık” normal hale getirilir.

 • İrade savaşı yaşamadan problemli besin/besinlerin - çikolata, şeker ve şekerlemeler, tatlı ve tuzlu karbonhidratlı besinler (pilav, makarna, baklava, kadayıf, lokma, sütlaç, kazandibi, tavuk göğsü gibi her türlü unlu ve sütlü tatlılar, börek, çörek, açma, simit gibi hamur işleri, pasta ve diğer pastane ürünleri), hamburger,pizza gibi fast-food ürünleri, cips ve diğer tüm abur-cuburlar, süt, peynir, meyve suları, cola, kahve, vs -  bağımlılıkları normal hale getirilir

 • Uygulama sonrasında kişilerin abartılı yeme eğiliminde oldukları bu besin gruplarına karşı, yıllar içinde gelişen bağımlılıktan kurtulmaları sağlanır.

 • Metabolizma daha iyi hale getirilir.

 • Uygulama ile iştahınız sizin kontrolünüzde olacak.

 • Kendinizi diyetteymiş gibi hissetmeyeceksiniz

 • Zorlanmadan kolay bir şeklide kilo vereceksiniz.

 • Kilo kontrolünün sizin elinizde olması sağlanır.

 • “Azı Karar, Çoğu Zarar” yaklaşımı aslında her türlü davranışımızı belirler. Uygulamanın en önemli etkisi, bu yaklaşımın yeme davranışlarımıza da yansımasını sağlamasıdır.

 • Bağımlısı olunan besin/besinlere karşı ; “yesem de olur yemesem de” ya da  “olsa da olur, olmasa da” ruh hali gelişir.

 • Her seans sadece 45-60 dakika sürer

 • Etki tek seans da bile çok belirgindir. Ancak en az 4 seansta beklenen sonuca ulaşılır.

 • Siz rahat bir koltukta otururken uygulanır

 • Seans sırasında herhangi kötü bir duygu ya da acı kesinlikle hissedilmez

 • Hissedilen şey, sadece rahatlama ve sakinlik halidir.

 • Uygulamanın şimdiye kadar zararlı bir etkisine rastlanmamıştır

KAÇ SEANS GEREKİYOR ? Toplam 4 seans öneriyoruz. Bu seanslarda, biyorezonans ve COLOR (renk) ile, iştah kontrolü, kilo aldıran besinler üzerinden “NORMALLEŞTİRME” ve enerjinin “DENGELENMESİ sağlanır. 4 seansın bitiminde eğer gerek varsa, kilo aldıran başka gıda gurupları üzerinden 2 ya da 4 seans daha öneriyoruz.

Biyorezonans uygulaması, NLP desteği, Dr. Diyetisyen ve sizin de iş birliğinizle, daha sağlıklı ve daha mutlu bir ruh haliyle beslenme alışkanlıklarınızın düzenlenmesi sağlanır.

Böylece problemli yeme alışkanlıklarınız düzeltilir.

   

Ferlife Sigara Bırakma ve Diyet Merkezinde ki Biyorezonans Uygulamaları

 

1) Biyorezonans uygulamasının işleyişi, tüm sistemin dengelenmesine yöneliktir.

 • Genel anlamda biyorezonans işlemi sadece problem varlığında çalışır.

 • Biyorezonans uygulama normal sınırlar dışına çıkmış, dengenin bozulduğu durumlarda etkilidir.

 • Bu gibi durumlarda biyorezonans uygulama, sistemin dengesini sağlar, bir tür hizalama yapar.

 • Yani, biyorezonans uygulamasının mekanizması normal dışı olanı dengelemek üzerine kuruludur.

 • Her şey normal sınırlar içindeyse biyorezonans uygulamasının etkisi görülmez. Bu nedenle normal bir durumu normal dışı hale getirmek mümkün değildir.

 • Uygulama ile vücutta nerede ve nasıl bir düzelme olacağının kararını, bünyenin kendisi verir.

 • Bünyenin ihtiyacı olan dengeleme her ne ise ona göre sonuç alınır.

2) Biyorezonans uygulaması aslında bir tür detoks programıdır.

 • Biyorezonansı, detoks ihtiyacı hissettiğiniz her türlü durumda kullanmak mümkündür.

 • Sağlıklı yaşam alışkanlıklarının vücut üzerindeki olumlu etkisini artırmak, vücudu arındırmak ya da sağlıklı olma halinin desteklenmesinde kullanılan bu programlar sonrasında gözlemlerimiz ; kişilerde önceden var olan, sık sık tekrarlayan grip, migren, gaz, kaşıntı, egzema, eklem ağrıları gibi şikayetlerin azalması veya bir daha yaşanmaması şeklindedir. Bunu vücudun etkili bir detoks (arınma) dönemi yaşamasıyla açıklayabiliyoruz.

 • En iyi detoksifikasyon hiç toksik maddeye maruz kalmamaktır.

 • Ancak günümüz şartlarında elde olmayan pek çok neden detoks ihtiyacına gereksinim duyulmasını neden oluyor. Hastalıklar, abartılı yeme eğilimi, besin bağımlılıkları, genetik olarak değiştirilmiş gıdalar, hormonlu gıdalar, alınan ilaçlar, çevre ve gürültü kirliliği, cep telefonu, bilgisayar gibi elektromanyetik frekans yayan tüm aletler ve bu gibi ortamlar, alışveriş merkezleri, modern iş merkezleri ve plazalarda yaşanan yapay elektromanyetik kirlenmeler ve bu gibi yerlerde yaşanan yorgunluk hissi, sık ve uzun yapılan uçak yolculukları, jetlag vs.

 • Jetlag : Üç saati geçen uçak yolculukları sonucu yaşanan zaman farkı, vücudun biyolojik ritmini bozarak uyku düzensizliklerine ve biyolojik saatin aksamasına neden olur. Bu duruma jetlag denir. Bu süre zarfında vücudun yerden on km kadar yükseklikte geçirdiği süre de sistemi normalin dışına çıkartmaktadır.

 • Ancak kendi elimizde olan bazı faktörler daha sağlıklı yaşayabilmemize olanak sağlar. Mümkün olduğunca kilo kontrolünü başarabilmek, doğal ve sağlıklı besinlerle dengeli beslenerek, alkol ve sigaradan uzak sağlıklı ve temiz bir ortamda yaşamak, stres yönetimini başarmak,  rahat ve sakin ruh haliyle yaşayabilmek, doğru nefes almak, açık ve temiz havada zaman geçirmek, yoga ve spor yapmak, sevdiklerimize ve kendimize zaman ayırmak gibi...

  Ayrıntılı bilgi için Ruhunuzu da Besleyin sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

"Ferlife Sigara Bırakma ve Diyet Merkezi" olarak

biyorezonans konusunda ki uzmanlık alanımız ;

sigara bırakma ve kilo verme (abartılı yenen besinleri normalleştirme) üzerinedir.

 • Biyorezonansla Sigara Bırakma Programı (Silme Programı) : Sigara toksik bir maddedir, zehirdir. Vücudun sigaraya ihtiyacı yoktur. Tamamen yok edilmesi gerekir. Bu nedenle Biyorezonansla Sigara Bırakma Programı sigarayı tamamen sonlandıran "silme programı"dır. Ayrıntılı bilgi için Biyorezonansla Sigara Bırakma sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Biyorezonansla Kilo Verme Programı (Normalleştirme Programı) :  abartılı yeme eğiliminde olan ve/veya metabolizması yavaşlamış kişilere uygulanan bir programdır.

  Ayrıntılı bilgi için, içinde bulunduğunuz sayfarımızı ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.

 • Bu nedenle Biyorezonansla Sigara Bırakma Programı çok daha güçlüdür ve tek bir seans beklenen sonucu almak için yeterlidir. Oysa Biyorezonansla Kilo Verme Programı daha farklı ve hafifletilmiş bir program olduğundan dört seanstan oluşan bir kür uygulanır. Bazı durumlarda ikinci kürün alınmasını öneriyoruz.

        Uygulamaların Başarısı, Kişinin Yöntemle İlgili Şartlanmalarından Bağımsızdır

Yani Yönteme İnanıp İnanmamak Kişinin Kendi Seçimidir

İnanmayan Kişilerde Dahi Uygulamalar Etkilerini Gösterir :)

Ancak Biz Yaşamın Her Karesinde Pozitif Düşünce Gücüne İnanıyoruz...

 

 
 
 
 

Önemli Not : Uygulamalarda kullanılan cihaz ; T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından alerjiler, gıda intoleransları, sigara bırakma desteğinde kullanılabilecek "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır.

© ferlife.com