Ferlife Sigara Bırakma ve Diyet Merkezi
   
Beslenme Danışmanlığı
 
ana sayfa
besin yoncası
yaşam kalitesi
beslenme ve yaşam
egzersiz ve yaşam
uyku ve yaşam
ruhunuzu da besleyin
ve... yoga yapın
ilginç istatistikler
olmazsa olmazlar
bilgi bankası
 

b

Günümüzde sağlıklı ve uzun yaşamı belirleyen en önemli faktör beslenmedir. Ferlife’da yaşamı mutlu ve güzel kılma adına öncelikli koşulun sağlık olduğu bilinci ile danışanlarımıza bilimsel ve samimi yaklaşımlar sunulmaktadır.

 

Amacımız, doğru bilinen yanlışların, yanlış bilinen doğruların üzerinde durmak, farkındalığınızı artırmaktır. Ayrıca Ferlife’da uyguladığımız ve sizinde dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz farklı bir programından da söz etmek istiyoruz. Ayrıntılı bilgi için Biyorezonans ile Kilo Verme sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlığın ve uzun ömrün tılsımı tek bir besinde değil, doğanın kendisindedir. Tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan tek bir besin yoktur. Önemli olan, besin yelpazesini geniş tutmak, doğru besini, doğru zamanda/mevsimde yiyerek size uygun beslenme programını sizin de iş birliğinizle düzenlemektir.

 

İlk randevu yaklaşık 1 saat kadar sürer. İlk görüşmede, sağlıklı beslenme ve kilo vermeye yönelik öneriler üzerinde durulmakta, vücut ölçümleriniz yapılmaktadır. Gelişmiş biyoelektrik empedans analizi tekniği ile vücudunuzdaki yağ, kas, su oranınız, iç organlar çevresi yağlanma oranınız, kemik mineral dereceniz, bazal metabolizma hızınız ve ideal kilonuz saptanmaktadır. Sağlık durumunuz, yaşam tarzınız, vücut tipiniz, bölgesel yağlanma durumunuz (elma ya da armut tipi yağlanma), biyokimyasal parametreleriniz doğrultusunda size uygun sağlıklı beslenme programı sizin de katkınızla düzenlenir.

Bu aşamadan sonra haftalık beslenme programı ve kilo kontrolü dönemine geçilir. Program boyunca haftada bir ya da iki kere, 20-30 dakika süren görüşmelerimiz olacaktır. Görüşmelerimiz sırasında beslenme davranışını etkileyen faktörler, çözüme yönelik öneriler ve bir sonraki hedefler belirlenerek, sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazanılması üzerinde durulur. Görüşmelerimizde, sağlıklı ve dengeli beslenme bilgileriniz de güncellenmektedir.

 

Araştırmalara göre, kalıcı kilo kaybı ve kaybedilen ağırlığın yağdan olması için önerilen haftalık kilo kaybı 0.5-1 kg arasında olmalıdır. Sizi aç bırakan diyet programları kıtlık mekanizmasını çalıştırır ve bazal metabolizma hızınızı düşürür, kaybedilen kilonun yağ depolarından değil, kas ve vücut suyundan olmasına neden olur.  Bu nedenle kilo kaybınız ve verdiğiniz kilonun korunması zorlaşır. Ferlife sağlıklı beslenme programlarında tokluk mekanizmanızın çalışması sağlanarak,  sizi daha sağlıklı kılacak şekilde kilo vermeniz amaçlanır.

 

Beslenme ve kilo kontrolleri genellikle 1- 6 aylık programlar çerçevesinde yürütülür. Danışanlarımızın programı bittikten, hedeflenen kilo aralığına inmelerinden sonra, 6 ay boyunca ayda bir kere  kontrollerine gelmeleri için takipleri devam eder. 1 yıl boyunca irtibat içinde olmayı tercih ediyoruz. Unutulmamalıdır ki kilo koruma dönemi 2-5 yıl arasında değişmektedir.

Kilo vermeye karar verildiğinde başarmak ve verilen kiloları koruyacak bir yöntem seçmek gerekir. Tedaviye yönelik yapılan her şey, aslında “sağlıklı yaşam ve sağlıklı yeme davranışı” temeline dayalı olmalıdır. Bu gerçeği gören ve kararlı olan kişilerin elde ettikleri sonuçlar çok başarılıdır. Koruma döneminde, verilen kilonun kalıcı olmasında, bilinçli ve öğrenerek erişilen beslenme tarzı değişikliklerinin önemli bir rolü olduğuna inanıyoruz.

 

 

Bedenimizi sadece boy ve kilo olmak üzere iki boyutlu düşünürüz. Aslında bir üçüncü boyutumuz daha var. Zihinsel ve duygusal durumumuzu içeren ruhsal boyutumuz. Sağlıklı beslenmenin sizi daha mutlu, daha sağlıklı ve uzun bir ömür yaşatacağı unutulmamalıdır. Ferlife da, sizi daha mutlu ve sağlıklı kılacak yaklaşımlar sunulmaktadır...

 

İLK DEFA : Ferlife’da uyguladığımız ve sizinde dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz farklı bir programından söz etmek istiyoruz.

“Biyorezonans ile Kilo Verme” Programı

Bazı kişilerde çikolata, şeker ve şekerlemeler, tatlı ve tuzlu karbonhidratlı besinler (pilav, makarna, baklava, kadayıf, lokma, sütlaç, kazandibi, tavuk göğsü gibi her türlü unlu ve sütlü tatlılar, börek, çörek, açma, simit gibi hamur işleri, pasta ve diğer pastane ürünleri), hamburger, pizza gibi fast-food ürünleri, cips ve diğer tüm abur-cuburlar, süt, peynir, meyve suları, cola, kahve gibi besin gruplarına abartılı düşkünlük ve yeme isteği aslında bir tür “besin/besinlere bağımlılıktır”.

Besin/besinlere bağımlılığı olan kişiler için tek kaşıklık tadımlık yeterli  olmaz, onlar neredeyse bir tencereyi yemek isterler, istedikleri tek bir dilim değil, pastanın tamamıdır ya da tek bir parça çikolata yerine koca bir paketi yemek isterler ya da sadece etli bir yemek yediklerinde kendilerini doymuş hissederler, arzu ettikleri besini yemediklerinde kendilerini mutsuz ve eksik hissederler. Bazı kişilerde durum daha farklıdır. Akıllarına geldiği anda o besini mutlaka yemeleri gerekir, yemediklerinde kendilerini mutsuz ve eksik hissederler. Bazıları durumun farkındadır, bağımlısı oldukları besini yemekten kaçınırlar, ancak yemeğe başladıklarında kontrolsüz ve abartılı olarak yerler.

Yıllar içinde yiyeceklere karşı bağımlılığı gelişen kişiler, kilo verme programlarını takip etmelerine rağmen çok zor kilo verirler veya verdikleri kiloyu koruyamazlar. Besinlere bağımlılık kilo sorunu olmayan hatta zayıf olan kişilerde de görülür. Bu durum kontrol altına alınmazsa yıllar içinde kilo ve diğer sağlık sorunlarını yaratabilir. Bu program ile yıllar içinde gelişmiş olan “besin/besinlere bağımlılık” normal hale getirilir.

 

 

Besin Bağımlılığında Biyorezonans Uygulamasının Etkisi

 • İrade savaşı yaşamadan problemli besin/besinlerin bağımlılıkları kolayca normal hale getirilir.

 • Uygulama sonrasında kişilerin abartılı yeme eğiliminde oldukları bu besin gruplarına karşı, yıllar içinde gelişen bağımlılıktan kurtulmaları sağlanır.

 • Metabolizma daha iyi hale getirilir.

 • Uygulama ile iştahınız sizin kontrolünüzde olacak.

 • Kendinizi diyetteymiş gibi hissetmeyeceksiniz

 • Zorlanmadan kolay bir şeklide kilo vereceksiniz.

 • Kilo kontrolünün sizin elinizde olması sağlanır.

 • “Azı Karar, Çoğu Zarar” yaklaşımı aslında her türlü davranışımızı belirler. Uygulamanın en önemli etkisi, bu yaklaşımın yeme davranışlarımıza da yansımasını sağlamasıdır.

 • Bağımlısı olunan besin/besinlere karşı ; “yesem de olur yemesem de” ya da  “olsa da olur, olmasa da” ruh hali gelişir.

 • Her seans sadece 45-60 dakika sürer

 • Etki tek seans da bile çok belirgindir. Ancak en az 4 seansta beklenen sonuca ulaşılır.

 • Siz rahat bir koltukta otururken uygulanır

 • Seans sırasında herhangi kötü bir duygu ya da acı kesinlikle hissedilmez

 • Hissedilen şey, sadece rahatlama ve sakinlik halidir.

 • Uygulamanın şimdiye kadar zararlı bir etkisine rastlanmamıştır

 

Biyorezonans uygulaması, NLP desteği, Dr. Diyetisyen ve sizin de iş birliğinizle, daha sağlıklı ve daha mutlu bir ruh haliyle beslenme alışkanlıklarınızın düzenlenmesi sağlanır.

Böylece problemli yeme alışkanlıklarınız düzeltilir.

 

   

 

(Ayrıntılı bilgi için Biyorezonans ile Kilo Verme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz)

SONUÇ

1) Besin/besinlere bağımlılığı normal hale getirilmiş kişilerin, sonrasında kendilerine uygun yukarıda anlatılan şekilde “sağlıklı beslenme programını” takip etmeleri daha başarılı sonuçlar vermektedir.

2) Besinlere bağımlılık kilo sorunu olmayan hatta zayıf olan kişilerde de görülür. Bu durum kontrol altına alınmazsa yıllar içinde kilo ve sağlık sorunları yaratabilir. Program bu kişilerde, sağlığın korunmasında, çok büyük öneme sahiptir.

 

İmkansız diye yarattığımız duygu,
kendi içimizde yarattığımız perdelemelerden başka bir şey değildir.

Sosyal, bedensel ve ruhsal sağlık dileklerimle..
Dr Feryal ERVERDİ
Beslenme ve Diyet Uzmanı

 

Ferlife Sigara Bırakma ve Diyet Merkezinde ki Biyorezonans Uygulamaları

 

1) Biyorezonans uygulamasının işleyişi, tüm sistemin dengelenmesine yöneliktir.

 • Genel anlamda biyorezonans işlemi sadece problem varlığında çalışır.

 • Biyorezonans uygulama normal sınırlar dışına çıkmış, dengenin bozulduğu durumlarda etkilidir.

 • Bu gibi durumlarda biyorezonans uygulama, sistemin dengesini sağlar, bir tür hizalama yapar.

 • Yani, biyorezonans uygulamasının mekanizması normal dışı olanı dengelemek üzerine kuruludur.

 • Her şey normal sınırlar içindeyse biyorezonans uygulamasının etkisi görülmez. Bu nedenle normal bir durumu normal dışı hale getirmek mümkün değildir.

 • Uygulama ile vücutta nerede ve nasıl bir düzelme olacağının kararını, bünyenin kendisi verir.

 • Bünyenin ihtiyacı olan dengeleme her ne ise ona göre sonuç alınır.

2) Biyorezonans uygulaması aslında bir tür detoks programıdır.

 • Biyorezonansı, detoks ihtiyacı hissettiğiniz her türlü durumda kullanmak mümkündür.

 • Sağlıklı yaşam alışkanlıklarının vücut üzerindeki olumlu etkisini artırmak, vücudu arındırmak ya da sağlıklı olma halinin desteklenmesinde kullanılan bu programlar sonrasında gözlemlerimiz ; kişilerde önceden var olan, sık sık tekrarlayan alerji, grip, migren, gaz, kaşıntı, egzema, eklem ağrıları gibi şikayetlerin azalması veya bir daha yaşanmaması şeklindedir. Bunu vücudun etkili bir detoks (arınma) dönemi yaşamasıyla açıklayabiliyoruz.

 • En iyi detoksifikasyon hiç toksik maddeye maruz kalmamaktır.

 • Ancak günümüz şartlarında elde olmayan pek çok neden detoks ihtiyacına gereksinim duyulmasını neden oluyor. Hastalıklar, abartılı yeme eğilimi, besin bağımlılıkları, genetik olarak değiştirilmiş gıdalar, hormonlu gıdalar, alınan ilaçlar, çevre ve gürültü kirliliği, cep telefonu, bilgisayar gibi elektromanyetik frekans yayan tüm aletler ve bu gibi ortamlar, alışveriş merkezleri, modern iş merkezleri ve plazalarda yaşanan yapay elektromanyetik kirlenmeler ve bu gibi yerlerde yaşanan yorgunluk hissi, sık ve uzun yapılan uçak yolculukları, jetlag vs.

 • Jetlag : Üç saati geçen uçak yolculukları sonucu yaşanan zaman farkı, vücudun biyolojik ritmini bozarak uyku düzensizliklerine ve biyolojik saatin aksamasına neden olur. Bu duruma jetlag denir. Bu süre zarfında vücudun yerden on km kadar yükseklikte geçirdiği süre de sistemi normalin dışına çıkartmaktadır.

 • Ancak kendi elimizde olan bazı faktörler daha sağlıklı yaşayabilmemize olanak sağlar. Mümkün olduğunca kilo kontrolünü başarabilmek, doğal ve sağlıklı besinlerle dengeli beslenerek, alkol ve sigaradan uzak sağlıklı ve temiz bir ortamda yaşamak, stres yönetimini başarmak,  rahat ve sakin ruh haliyle yaşayabilmek, doğru nefes almak, açık ve temiz havada zaman geçirmek, yoga ve spor yapmak, sevdiklerimize ve kendimize zaman ayırmak gibi...

  Ayrıntılı bilgi için Ruhunuzu da Besleyin sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

"Ferlife Sigara Bırakma ve Diyet Merkezi" olarak

biyorezonans konusunda ki uzmanlık alanımız ; sigara bırakma ve kilo verme (yavaşlamış metabolizmayı ve abartılı yenen besinleri normalleştirme) üzerinedir.

 • Biyorezonansla Sigara Bırakma Programı (Silme Programı) : Sigara toksik bir maddedir, zehirdir. Vücudun sigaraya ihtiyacı yoktur. Tamamen yok edilmesi gerekir. Bu nedenle Biyorezonansla Sigara Bırakma Programı sigarayı tamamen sonlandıran "silme programı"dır. Ayrıntılı bilgi için Biyorezonansla Sigara Bırakma sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Biyorezonansla Kilo Verme Programı (Normalleştirme Programı) :  abartılı yeme eğiliminde olan ve/veya metabolizması yavaşlamış kişilere uygulanan bir programdır.

  Ayrıntılı bilgi için Biyorezonansla Kilo Verme sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Bu nedenle Biyorezonansla Sigara Bırakma Programı çok daha güçlüdür ve tek bir seans beklenen sonucu almak için yeterlidir. Oysa Biyorezonansla Kilo Verme Programı daha farklı ve hafifletilmiş bir program olduğundan dört seanstan oluşan bir kür uygulanır. Bazı durumlarda ikinci kürün alınmasını öneriyoruz.

          Biyorezonansla Kilo Verme Programı (Normalleştirme Programı) : Neyi Normalleştiriyoruz ?

 • İrade savaşı yaşamadan problemli besin/besinlerin - çikolata, şeker ve şekerlemeler, tatlı ve tuzlu karbonhidratlı besinler (pilav, makarna, baklava, kadayıf, lokma, sütlaç, kazandibi, tavuk göğsü gibi her türlü unlu ve sütlü tatlılar, börek, çörek, açma, simit gibi hamur işleri, pasta ve diğer pastane ürünleri), hamburger, pizza gibi fast-food ürünleri, cips ve diğer tüm abur-cuburlar, süt, peynir, meyve suları, cola, kahve, vs -  bağımlılıkları kolayca normal hale getirilir.

 • Tüm sistemin dengelenmesine yönelik olan biyorezonans uygulaması abartılı yeme eğiliminin olduğu durumlarda çalışır.

 • Besin bağımlılığı olmayan bir kişiye yapılan uygulamanın etkisi yoktur. Biyorezonans uygulama, ancak besin bağımlılığı olan, normal sınırlar dışına çıkmış, dengenin bozulduğu kişilere etkilidir.

 • Uygulama sistemin dengesini sağlar, bir tür hizalama yapar.

 • Kişiyi abartılı yeme eğiliminde olduğu besinleri, yiyemez hale getirmek de mümkün değildir. Normalin dışına taşmış düşkünlük halini normalleştirmek mümkündür.

 • Biyorezonans uygulaması ve kişiye özel hazırlanan sağlıklı beslenme programı ile kolay ve devam eden bir süreçte kilo vermek ve verilen kiloları korumak mümkün hale gelmektedir.

 • Kilo programında yapılan şey bünyenin kilo vermek için zorlanması değildir.

 • Normal hızda çalışan bir metabolizmayı, kilo vermek amacıyla normal sınırlar dışında hızlandırmak  biyorezonans uygulamasıyla mümkün değildir.

 • Ancak düşük hızda çalışan bir metabolizmanın normalleşmesi, biyorezonans uygulamasıyla mümkündür.

  • Bu noktada bir konuyu aydınlığa kavuşturmak istiyoruz. Kilo alımı beraberinde yavaşlamış metabolizmayı yani hipotroit denilen bir tür hormonal rahatsızlığı da düşündürür. Metabolizması yavaşlamış olan bir kişinin kolay kilo alması ve zor kilo vermesi beklenen bir sonuçtur. Ancak hızlı çalışan metabolizmanın tercih edilmesi de doğru değildir. Metabolizmanın hızlı çalışması da hipertroit denilen bir tür hormonal rahatsızlıktır. Metabolizma normal sınırlar içinde veya üst sınıra yakın bir hızda çalışmalıdır.

 • Uygulamalarda herhangi bir yan etki olasılığı yoktur.

 • Şimdiye kadar yapılmış çalışmalarda, hiçbir yan etki rapor edilmemiştir.

Uygulamaların Başarısı, Kişinin Yöntemle İlgili Şartlanmalarından Bağımsızdır

Yani Yönteme İnanıp İnanmamak Kişinin Kendi Seçimidir

İnanmayan Kişilerde Dahi Uygulamalar Etkilerini Gösterir :)

 

 

     

 

 

 

 
 
 

Önemli Not : Uygulamalarda kullanılan cihaz ; T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından alerjiler, gıda intoleransları, sigara bırakma desteğinde kullanılabilecek "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır.

© ferlife.com